Kas yra anime?
anime reikšmė
Anime (Japoniškai: アニメ – Anime) – Japonijoje kilęs animacijos stilius su savita veikėjų ir aplinkos estetika. Anime gali būti piešiami ranka ir/arba kompiuterinės grafikos priemonėmis. Šio tipo animacija rodoma per televiziją, platinama DVD diskuose, vaizdajuostėse, kartais panaudojama ir kompiuteriniuose žaidimuose. Anime menui įtaką daro japoniški komiksai manga.
Žanrai
Anime skirstoma į daug žanrų: veiksmo, nuotykių, komedijų, dramos, erotikos, siaubo, viduramžių fantastikos, mokslinės fantastikos. Dauguma anime turi kelių žanrų bruožų, tad kartais nustatyti konkretaus filmo žanrą labai sudėtinga. Iš pirmo žvilgsnio paprastame siužete gali slypėti daug gilesnė istorija ir sudėtingi veikėjų charakteriai. Pvz., dažnai veiksmo anime turi humoro, romantikos ir kitų žanrų elementų, o romantikos anime – veiksmo.
Žanrai ir paaiškinimai būdingi anime ir manga:
Veiksmo anime, kuriame daug veiksmo, susiduria kelios stiprios jėgos. Tokiuose anime veikėjai dažnai priima skubotus sprendimus. Siužetas vystosi greitai, todėl kartais istorija gali būti nukelta į antrą planą.
Nuotykių anime, kuriuose veikėjai lankosi įvairiose vietose ir patenka į skirtingas situacijas. Dažnai šio žanro anime vaizduojamos veikėjų kelionės.
Bishōjo (jap. 美少女, graži mergaitė) gali būti naudojamas apibūdinti bet kurį anime, kuriame yra gražių mergaičių. Pavyzdys: Magic Knight Rayearth (jap. 魔法騎士レイアース).
Bishōnen (jap. 美少年, gražus berniukas) gali būti naudojamas apibūdinti bet kurį anime, kuriame yra gražių, elegantiškų berniukų ar vyrų. Pavyzdys: Fushigi Yuugi (jap. ふしぎ 遊戯).
Ecchi (jap. エッチ, atsitiktinė erotika), tai anime, kuriuose yra erotinio humoro, pavyzdžiui, Love Hina (jap. ラブ ひな).
Hentai (jap. 変態, nenormalumas, iškrypimas) naudojamas vakaruose apibūdinti pornografinio ir erotinio turinio anime, Japonijoje – ne tik anime. Šis žanras taip pat skirtomas yra kelis smulkesnius. Pavyzdys: La Blue Girl (jap. 淫獣学園).
Josei (jap. 女性, jauna moteris), tai anime skirtas jaunoms moterims, tai vienas rečiausių anime žanrų. Pavyzdys: NANA (ナナ).
Kodomo (jap. 子供, vaikas), tai anime skirtas vaikams, pavyzdžiui, Doraemon (jap. ドラえもん).
Mecha – anime arba manga, kuriame vaizduojami dideli robotai, pavyzdys Sōkyū no Fafner (jap. 蒼穹のファフナー).
Moé (jap. 萌え) – anime ar manga, kurių veikėjai labai gyvi ir mieli, pavyzdžiui, Little Snow Fairy Sugar (jap. ちっちゃな雪使いシュガ), Ouran High School Host Club (jap. 桜蘭高校ホスト部).
Progressive, tai meniniai filmai arba labai stilizuoti anime, pavyzdžiui, Hoshi no koe (jap. ほしのこえ).
Seinen (jap. 青年) anime ir manga panašūs į shōnen, tačiau skirti paaugliams ir jauniems suaugusiems. Pavyzdys: Oh My Goddess! (jap. ああっ女神さまっ!).
Sentai/Super Sentai (jap. 戦隊, kovotojų komanda) apibūdina superdidvyrių komandą, pavyzdžiui, Cyborg 009 (サイボーグ009).
Shōjo (jap. 少女, mergaitė), tai anime ar manga skirta mergaitėms, pavyzdžiui, Fruits Basket (jap. フルーツバスケット).
Mahō shōjo (jap. 魔法少女) – smulkesnis žanras naudojamas apibūdinti magiškų galių turinčias mergaites. Pavyzdys: Sailor Moon (jap. 美少女戦士セーラームーン).
Shōjo-ai/yuri: (jap. 少女愛 mergaičių meilė, 百合 lelija), apibudina anime ar manga, kurioje vaizduojama meilė tarp merginų, pavyzdžiui, Revolutionary Girl Utena (jap. 少女 革命 ウテナ).
Shōnen (jap. 少年 berniukas) – tai anime ar manga skirti berniukams, pavyzdžiui, Dragon Ball Z (jap. ドラゴンボールZ).
Mahō shōnen (jap. 魔法少年 magiškas berniukas) atitinka Mahō shōjo, tik vaizduojami berniukai. Pavyzdys: DNAngel.
Shōnen-ai/yaoi (jap. 少年愛 berniukų meilė), apibūdina anime ar manga, kuriuose vaizduojama meilė tarp vaikinų. Šis terminas Japonijoje mažai vartojamas dėl sąsajų su pedofilija, ir yra pakeistas terminu „berniukų meilė“. Pavyzdys: Gravitation (jap. グラビテーション).
Vakar žiurejau nerealu anime.
» Šis žodžio vertimas tau nepatinka? Atsiųsk savajį!