Kas yra Špargalkė?

Špargalkė reikšmė

+ -

Sin.: špera, paruoštukė, paruoštukas, špurgė.
Špargalkė — dažniausiai labai smulkus daiktelis, skirtas naudotis per įvairius kontrolinius, savarankiškus darbus, egzaminus ir kitokio pobūdžio atsiskaitymus už kuriuos būna gaunamas įvertinimas. Joje būna surašyta informacija, iš kurios būna atsiskaitoma. Todėl neišvengiamai, kaip jau rašiau, špargalkė yra geriausias visų nesimokančių, neišmokstančių, tinginčių mokintis, ne viską išmokstančių, viską/beveik viską/dalį išmokstančių, bet nuo įtampos pamirštančių, viską/beveik viską/dalį išmokstančių, bet pamirštančių dėl kitokių priežasčių, viską mokančių ir nepamirštančių, bet manančių, kad atsarga gėdos nedaro ir kitokio plauko nusirašinėtojų draugas.
Špargalkių rūšys ir gaminimo būdai:
1. Armonika.
2. Norima informacija išbraižoma, ant tušinukų, parkerių, liniuočių, matlankių, skriestuvų, pieštukų ir kitų rašant reikalingų priemonių.
3. Informacija surašoma ant mažų lapelių ir slepiama.
4. TIK MERGINOMS! Galima nusipirkti ilgų priklijuojamų nagų, plonu tušinuku ir smulkiu šriftu ant jų surašyti informaciją, nulakuoti permatomu laku ir šitokiais nagais padabinti rankeles.
5. Gretąją pagalbą surašyti ant sąsiuvinių, knygų aplankų. Labai rizikinga.
6. Viską surašyti ant lapo ir pakišti jį po sąsiuviniu, kuris turi plastikinį viršelį, viršeliu.
7. Ant penalo apatinės pusės arba jo viduje.
8. TIK MERGINOMS!. Susirašyti viską ant šlaunų ir ateiti į mokyklą su trumpu sijonu, kuris dengtų rašliavą.
9. Nedideliems informacijos kiekiams (pvz.: žinomiems kontrolinio atsakymams, formulėms) puikiai tinka vidinės delnų pusės.
10. Pilkas pieštuko grafitas sunkiai įžiūrimas ant pilkų arba juodų skaičiuotuvų paviršių. O jeigu mokytoja dar ir pusaklė, tai tokios špargalkės tampa visiškai nepastebimos. Tačiau šis būda tinka tik kai kurioms pamokoms. Juk bus keista jei per lietuvių kalbą kas nors išsitrauks skaičiuotuvą.
11. Šiuolaikinės technologijos yra tikras stebuklas. Telefonu lengvai nufotografuosi žemėlapius arba brėžinius, o į priminimus įsirašysi visą teoriją.
12. Galima ir paprasčiausiai pasižiūrėti į sąsiuvinį, kai mokytojas nemato.
13. Taip pat galima ką nors brūkštelti ant kėdės, suolo, grindų ir kt. mokyklos inventoriaus netoli savęs.
14. TIK ILGESNIŲ PLAUKŲ SAVININKAMS! Sudiktuok viską į mp3 grotuvą. Per kontrolinį ausines paslėpk su plaukais ir įjunk įrašą. Sėkmingo klausymosi!
15. Visada atsimink, kad protingas klasiokas per kontrolinius, kad ir koks jis būtų mėmė, visada yra geriau už geriausią draugą, kurio smegenyse nė pusės vingio nėra.
16. Jei kontroliniui liepia pasiimti savo lapelį, gali informaciją surašyti ant jo su pieštuku. Bet didelė tikimybė, kad mokytojui kils įtarimas, kodėl pvz.: per anglų kalbą trintuku apdoroji lapelį.
17. Pasistenkite įsigyti skaičiuotuvą su tekstine atmintimi.
17. O užvis geriausios yra oficialiai patvirtintos špargalkės: fizikos konstantos, periodinių elementų lentelės, egzamininės formulės ir t.t

Špargalkių slėpimo būdai:
1. Labai mažiems lapeliams — delnas. Patikimumas — 45%
2. Ilgaaulių batų aulai. Patikimumas — 75%
3. Kišenės. Patikimumas — 20%
4. Suolas. Patikimumas — 70%
5. Ilgi plaukai. Patikimumas — 40%
6. Suolas. Patikimumas — 55%
7. BEVEIK TIK MERGINOMS! Visai neblogai yra užsimesti koją ant kojos ir ant kojos, kuri lieka apačioje, pasidėti špargalkę. Tada prisislinkti prie suolo taip, kad mokytojui liktų kuo mažiau galimybių pastebėti špargalkę, o tu galėtum ją kuo geriau matyti. Tada ranka pasiremti kaktą taip, kad delnas uždengtų akis ir sėkmingai žiūrint į špargalkę nusirašinėti. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kur sėdi, nes negalima užmesti, bet kurios kojos: koja viršuje turi kuo labiau užstoti špargalkę nuo mokytojo akių. Ir vistik tai labai rizikinga sėdint vidurinėse suolų eilėse ir dar rizikingiau, kai mokytojas vaikšto tarp suolų. Patikimumas — 75%
8. TIK MERGINOMS! Puiki slaptavietė yra sijonas. Ji tampa dar geresne, jei mokytojas — vyras. Joks sveiko proto mokytojas (99% mokytojų moterų — taip pat) nerizikuotų darbu dėl 1 špargalkės. Patikimumas 99,99% (Iškrypėlių ir savižudžių taip pat pasitaiko).
9. IR VĖL TIK MERGINOMS! Džinsai su prisiūtais dekoratyviniais lopais — puikus išradimas. Nuardžius dalį juos laikančių siūlių galima rasti idealią vietą slėpti špargalkėms. Patikimumas — 99,99%
10. Penalas. Labai žinoma ir dar labiau rizikinga. Patikimumas — 15%
11. Akinių dėklai. Jei jų nenešiojate — pats laikas sėsti prie Lineage II. Ganėtinai rizikinga. Patikimumas — 35%.

Galiu 5 argumentais įrodyti špargalkių naudą:
1. Besidarant špargalkę bent ką nors įsidedi į galvą.
2. Besistengiant įžiūrėti amebos dydžio raides, lavėja rega.
3. Tampama atsargesniu.
4. Lankstant armonikas lavėja pirštai.
5. Didėja pastabumas.

Tėja, Kovo 15, 2008 #6319

» Šis žodžio vertimas tau nepatinka? Atsiųsk savajį arba įvertink visus esamus taip, kaip tau atrodo teisingiau!

Špargalkė

+ -

Kitaip tariant "paruoštukas" "špera"

(Kontrolinio darbo metu)
-E, Mykolai, kas elektrų išrada?
-Bala žina, špargalkes neturu, museu Bils Geicas.

blow, Rugpjūčio 16, 2007 #2479

Špargalkė

+ -

Geriausias draugas per kontrolinius.

-Marija, turi šperą?
-Turiu. O tu, Inga?
-Vakar tris pasidariau istorijos kontrui.

Tėja, Rugsėjo 29, 2007 #2814

Pasidalink

Nuoroda:

HTML nuoroda:

Nuoroda forumams: